07136275170

 

کامپوزیت دندان در شیراز

کامپوزیت دندان از ماده ای به نام رزین کامپوزیت تهیه می شود. رزین کامپوزیت همان موادی است که برای پر کردن دندان هم از آن استفاده می شود. کامپوزیت دندان برخلاف لمینت دندان نیازی به ساخت در لابراتوار ندارد و در همان مطب دندان پزشکی تهیه و نصب می شود. این مواد به صورت کامل و مستقیم بر روی دندان قرار داده میشود. نصب و تهیه کامپوزیت دندان مانند مجسمه سازی است.

بدین صورت که باید پزشک با مهارت و تخصص خاص خود این مواد را بر روی دندان فرم دهد. پس از آن که فرم نهایی کامپوزیت در هر مرحله اجرا شد باید به وسیله نور مخصوص مرحله محکم سازی اجرا شود. یکی از چالش هایی که برای اجرای کامپوزیت وجود دارد تطابق رنگ، خطوط و ضخامت کامپوزیت بر روی دندان های مختلف است.

در واقع کامپوزیت دندان یک ماده خمیری شکل است که اگر بخواهند آن را برای انجام روش کامپوزیت ونیر استفاده کنند باید آن را به وسیله قلم های مخصوص بر روی دندان قرار دهند و سپس آن را فرم دهند. در نهایت با استفاده از نوری که از دستگاه لایت کیور تابیده می شود سفت و محکم می شوند و به دندان باند می شوند.

 

انواع کامپوزیت در شیراز

همان طور که قبل تر بیان کردیم کامپوزیت یک نوع مواد رزینی است که با توجه به اندازه ذرات و تعداد در دسته و بخش های مختلفی قرار می گیرند. هر دسته کاربرد خاص خود را دارد. کامپوزیت به چهار نوع مختلف تقسیم می شود که عبارتند از :

  • کامپوزیت هیبرید
  • کامپوزیت میکروفیلد
  • کامپوزیت نانوفیلد
  • ips ونیر

 

مزایای کامپوزیت دندان در شیراز

کامپوزیت دندان مانند دیگر درمان های زیبایی دارای مزایای منحصر به فرد است که در این بخش قصد داریم آن ها را نام ببریم:

در این روش برای اجرا و نصب نیازی به تراشیدن مینای دندان و عاج نیست. به همین علت هرگز دندان ها آسیب نمیبینند و مشکلی برای آن ها پیش نمی آید.
در استفاده از این روش اگر دندان های بالایی تحت فشار زیادی قرار بگیرد ممکن است دچار لب پریدگی و شکستگی شوند. که در این روش امکان ترمیم و اصلاح دندان آسیب دیده وجود دارد. ترمیم این دندان مانند ترمیم دندان طبیعی امکان پذیر است.
عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان

۱- برند کامپوزیت

برخی کشورها مانند کره، سوییس و آمریکا در ساخت کامپوزیت سرآمد هستند. شرکت های سازنده کامپوزیت برندهای متفاوتی را با کیفیت های متفاوت می سازند که این مساله بر قیمت آنها تاثیر زیادی دارد. هر چه کامپوزیت کیفیت بالاتر و دوام بیشتری داشته باشد، هزینه آن نیز بیشتر است.

۲- جنس کامپوزیت

از مهم ترین مواردی که در قیمت‌‍ کامپوزیت دندان موثر است، جنس مواد اولیه بکار رفته در کامپوزیت است.  برخی از آنها کامپوزیت ها ریزدانه و برخی درشت دانه هستند. هر کدام از آنها مزایا و معایبی دارند و طول عمر آنها نیز متفاوت است. همین عوامل می تواند بر روی قیمت کامپوزیت تاثیر بگذارد.

۳- کلینیک و درمانگاه

کلینیک یا مطب دندانپزشکی که برای انجام کامپوزیت دندان انتخاب می کنید با توجه به نوع تجهیزات، میزان استریل بودن و امکانات می تواند هزینه متفاوتی داشته باشد. عموما در کلینیک های تخصصی و خصوصی به دلیل ارائه خدمات بهتر هزینه کامپوزیت دندان بالاتری دارند.

۴- تخصص دندانپزشک

یکی از عوامل مهمی که روی نتیجه کار خدمات دندانپزشکی زیبایی تاثیرگذار است تخصص دندانپزشک است. اگر به دنبال یک نتیجه عالی و طول عمر بالا برای کامپوزیت دندان هستید حتما به دنبال یک متخصص دندانپزشکی زیبایی باتجربه باشید.

این مطالب را از دست ندهید

دکتر سیروس قاسمی | فلوشيپ ايمپلنت در شیراز

داشتن لبخندی زیبا برای بیشتر مردم حائز اهمیت می‌باشد. اصلاح طرح لبخند یا همان طراحی خط لبخند (شیراز) روشی برای زیباتر کردن چهره‌ی شما می‌باشد. برای انجام طراحی لبخند، ابتدا باید مشکلاتی که دندان و یا فک شما دارد را حل کنید، پس علاوه بر زیبایی، فواید درمانی زیادی هم دارد. در فرآیند طراحی لبخند، با روش‌های مختلفی مثل لمینت، ارتودنسی و...، رنگ، فرم، شکل، موقعیت و دیگر مشکلات دندان اصلاح می‌شود.

اطلاعات تماس

آدرس : شیراز خيابان زرگري نبش كوچه ١٨ ساختمان مديكال طبقه دوم واحد  21

تلفن : 07136275126 - 07136275170 - 09177119025

ایمیل : info@drsirousghasemi.com

ساعت کاری: از 9 صبح تا 13  و عصر 16 تا 21