07136275170

 

فوق تخصص دندانپزشکی در شیراز

افرادی که قصد مراجعه به دندانپزشکی را دارند بهتر است به فوق تخصص دندانپزشکی مراجعه کنند تا با اطمینان و به درستی مشکل شان برطرف شود، یک فرد پس از اتمام دوره عمومی دندانپزشکی و دادن آزمون وارد مقطع تخصصی شده و پس از سپری کردن دوره های علمی و عملی تخصص خود را گرفته و با دادن آزمون مجدد وارد مقطع تخصص می شود.

همانطور که می دانید دندانپزشکی دارای زیر شاخه هایی است که بسیار از افراد از آن آگاهی ندارند و با مواجه شدن با عارضه ای نمی دانند که به کدام فوق تخصص دندانپزشکی مراجعه کنند.

برای کسب آگاهی بیشتر توصیه می شود مقاله فوق تخصص دندانپزشکی را مطالعه کنید.

 

انواع تخصص های دندانپزشکی به شرح ذیل است :

  1. متخصص ارتودنسی که به او ارتودنتیست گفته می شود.
  2. متخصص درمان ریشه یا اندودانتیست
  3. متخصص بیماری های دهان
  4. متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت یا پروستودانتیست
  5. متخصص دندانپزشکی کودکان
  6. متخصص جراحی صورت و دهان و فک
  7. متخصص رادیولوژي دهان و  فک و صورت
  8. متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی
  9. متخصص آسیب شناسی دهان و فک و صورت یا پاتولوژیست دهان و دندان

هر فرد پس از گذراندن دوره تخصص می تواند با دادن آزمون و پس از پذیرفته شدن، دوره فوق تخصص خود را در رشته های فوق ادامه دهد.

وظایف متخصص دندانپزشک در شیراز

همانطور که قبل تر هم اشاره ای داشتیم تفاوت میان متخصص دندان و دندانپزشک عمومی این است که متخصص دندان بیشتر از دندان پزشک درس خوانده است و می تواند بسیاری از کار ها را با کیفیتی بیشتر انجام دهد، پس در واقع دندانپزشکان متخصص هم می توانند تمامی کارهایی که یک دندانپزشک عمومی می تواند انجام دهد را انجام دهند به علاوه آن می تواند کار هایی مانند کاشت ایمپلنت را به بهترین شکل انجام دهند.

اگر شخصی بخواهد برای دندان های خود از ایمپلنت استفاده کند و خواهان بهترین کیفیت کار باشد بهتر است که به متخصص ایمپلنت مراجعه کند تا چیزی را که می خواهد بدست آورد.

همچنین دندان پزشکان عمومی میتوانند جراحی هایی جزئی را انجام دهند اما اگر جراحی حساس باشد و دندان به عصب نزدیک باشد حتما به متخصص مراجعه کنید مخصوصا برای دندان های عقل که اگر در فک قرار گرفته باشند می توانند بسیار خطرناک باشند.

 

جمع بندی

تفاوت متخصص دندان و دندان پزشک عمومی به طور کل زیاد نیست اما در انجام کار این تفاوت ها به وضوح احساس می شوند مانند دیگر رشته های پزشکی. بنابراین برای کار های تخصصی دندان خود به پزشک متخصص دندان مراجعه کنید و چکاپ های ماهانه و کار هایی اولیه دندان خود را به دندان پزشکان عمومی بسپارید.

این مطالب را از دست ندهید

دکتر سیروس قاسمی | فلوشيپ ايمپلنت در شیراز

داشتن لبخندی زیبا برای بیشتر مردم حائز اهمیت می‌باشد. اصلاح طرح لبخند یا همان طراحی خط لبخند (شیراز) روشی برای زیباتر کردن چهره‌ی شما می‌باشد. برای انجام طراحی لبخند، ابتدا باید مشکلاتی که دندان و یا فک شما دارد را حل کنید، پس علاوه بر زیبایی، فواید درمانی زیادی هم دارد. در فرآیند طراحی لبخند، با روش‌های مختلفی مثل لمینت، ارتودنسی و...، رنگ، فرم، شکل، موقعیت و دیگر مشکلات دندان اصلاح می‌شود.

اطلاعات تماس

آدرس : شیراز خيابان زرگري نبش كوچه ١٨ ساختمان مديكال طبقه دوم واحد  21

تلفن : 07136275126 - 07136275170 - 09177119025

ایمیل : info@drsirousghasemi.com

ساعت کاری: از 9 صبح تا 13  و عصر 16 تا 21