07136275170

 

لمینیت بدون تراش (No Prep) در شیراز

لمینیت های بدون تراش در شیراز نوعی از ونیرهای فوق نازک (کانتکت لنز) هستند که با ضخامت کمتر از سه دهم میلیمتر طراحی شده‌اند تا بدون نیاز به پرپ مینای دندان بتوان آنها را روی دندان های جلو نصب کرد. لمینت های بدون تراش، طی یک فرایند غیر تهاجمی روی دندان ها نصب شده و به مینای دندان پیوند می خورند.

مراحل نصب لمینیت بدون تراش در شیراز

مراحل نصب لمینت بدون تراش دندان در شیراز طی دو جلسه مراجعه به دندانپزشک و در کمتر از یک ماه انجام میگیرد. در جلسه اول دندانپزشک ابتدا از تمامی دندانهای بیمار، قالب کلی و دقیق تهیه کرده و به لابراتوار می فرستد. چون لمینت های فوق نازک به خصوص لومینیرز در ایران ساخته نمی شوند؛ لابراتوار باید قالب و رنگ انتخاب شده توسط پزشک با مشورت بیمار را به نمایندگی های معتبر در کشورهای همسایه ارسال کند. به همین علت لمینت های بدون تراش در شیراز حدودا بعد از 3 تا 4 هفته آماده شده و به مطب دندانپزشک ارسال می شوند. برخلاف لمینت استاندارد، چون مینای دندان تراشیده نشده است؛ بیمار نیازی به استفاده از ونیر موقت ندارد. بنابراین جلسه دوم نصب لومینیرز حدودا یک ماه بعد از جلسه قالبگیری تنظیم می شود. نصب لمینت های بدون تراش باید توسط دندانپزشک متبحر با تکنیک خاصی انجام گیرد تا عیوب ظاهری دندان های را به خوبی پوشش داده و طرح لبخند بیمار را اصلاح کند.

 

مزایای لمینت بدون تراش در شیراز

 1. لمینیت بدون تراش برای افرادی که می ‌خواهند بدون از بین بردن مینای دندان خود لبخندی زیبا و جذاب داشته باشند؛ کاملا ایده آل است. 
 2. ونیر لمینت بدون تراش به طور کامل با مینای دندان پیوند می خورد و استحکام بسیار زیادی دارد. 
 3. سلامت دندان های زیرین لمینت به طور کامل حفظ می شوند و نیازی به تزریق داروی بی حسی برای نصب آن ها نمی باشد. 
 4. فر آیند نصب لمینت بدون تراش کاملاً غیر تهاجمی است است و طبق خواسته مشتری بر اساس نیازهای او طراحی و در لابراتوار ساخته می شود.
 5. لمینت های فوق نازک و بدون تراش نه تنها به اندازه لمینت های استاندارد مستحکم و مقاوم هستند بلکه از لحاظ زیبایی ظاهری نیز کاملاً با آنها رقابت می‌کنند. 
 6. روش نصب لمینت بدون تراش کاملاً غیر تهاجمی است و نیاز به کمترین آماده سازی برای دندان های زیرین دارد. 
 7. دوام و طول عمر لمینت بدون تراش در صورتی که به درستی از آنها مراقبت شود بیش از ۱۰ سال است. 
 8. ونیرهای فوق نازک حدود دو دهم تا چهاردهم میلی‌متر است و به همین علت نیازی به تراشیدن مینای دندان برای نصب آنها نمی باشد.
 9. چون پیش از نصب لمینت بدون تراش نیازی به تراشیدن مینای دندان نیست؛ دندان های زیرین لمینت کاملا سالم باقی مانده و ضعیف نمی شوند. 
 10. پیوند بین لایه مینای دندان و ونیرهای کانتکت لنز بسیار قوی است. به همین علت دوام و طول عمر لمینیت های بدون تراش نسبت به هزینه آن ها بسیار بالا است. 
 11. طراحی لمینت های بدون تراش در لابراتوار با توجه به نیاز بیمار به گونه ای انجام می گیرد که نه تنها گاز زدن و جویدن غذا ها برای بیمار راحت‌تر خواهد شد بلکه نتایج آن از لحاظ زیبایی ظاهری فوق العاده خواهد بود. 
 12. بیماران می توانند تغییرات دلخواه خود را در رنگ و نحوه لبخند با دندانپزشک در میان بگذارند تا ساخت لمینت ها کاملاً بر اساس درخواست آنها انجام گیرد. 
 13. نتایج ظاهری لمینت بدون تراش دندان از لحاظ زیبایی کاملاً طبیعی به نظر می رسد. 
 14. به طور معمول از لمینت بدون تراش همراه با روش ارتودنسی استفاده می شود تا لبخند کاملی برای بیمار به ارمغان آورد. 
 15. چون طی فرآیند آماده سازی دندان ها برای نصب لمینت فوق نازک نیازی به تراشیدن مینای دندان نمی باشد؛ حساسیت به غذاهای سرد و گرم بعد از نصب لمینت بدون تراش وجود نخواهد داشت و امکان آسیب رسیدن به رشته های عصبی به حداقل می رسد.

 

لمینت دندان بدون تراش در شیراز

 

طول عمر این نوع لمینت 

با این نوع لمینت دندان نباید غذاهای سفت و سختی همچون ته دیگ، میل کنید. در صورتی که فشار زیادی بر روی لمینت کامپوزیتی وارد شود، امکان لب پریدگی وجود خواهد داشت. اگر از آن به خوبی مراقبت کنید، عمر طولانی مدتی را شاهد خواهید بود. با این حال نگران نباشید، در صورت ایجاد هرگونه مشکل در لمینت، می توانید آن را ترمیم کنید. 

این مطالب را از دست ندهید

دکتر سیروس قاسمی | فلوشيپ ايمپلنت در شیراز

داشتن لبخندی زیبا برای بیشتر مردم حائز اهمیت می‌باشد. اصلاح طرح لبخند یا همان طراحی خط لبخند (شیراز) روشی برای زیباتر کردن چهره‌ی شما می‌باشد. برای انجام طراحی لبخند، ابتدا باید مشکلاتی که دندان و یا فک شما دارد را حل کنید، پس علاوه بر زیبایی، فواید درمانی زیادی هم دارد. در فرآیند طراحی لبخند، با روش‌های مختلفی مثل لمینت، ارتودنسی و...، رنگ، فرم، شکل، موقعیت و دیگر مشکلات دندان اصلاح می‌شود.

اطلاعات تماس

آدرس : شیراز خيابان زرگري نبش كوچه ١٨ ساختمان مديكال طبقه دوم واحد  21

تلفن : 07136275126 - 07136275170 - 09177119025

ایمیل : info@drsirousghasemi.com

ساعت کاری: از 9 صبح تا 13  و عصر 16 تا 21