07136275170

 

 

دندانپزشکی چیست؟

دندانپزشکی شاخه ای از علوم پزشکی است که به تشخیص و درمان در ارتباط با مشکلات دهان و دندان و لثه ها می پردازد.

دندانپزشک عمومی در شیراز چه کاری انجام می‌دهد؟

برای افراد مهم است که بدانند دندانپزشک عمومی چه کاری برای آنها انجام می‌دهد، بنابراین می‌دانند چه زمانی باید به پزشک عمومی مراجعه کنند و چه زمانی نیاز به مراجعه به دندانپزشک متخصص دارند. هنگام مراجعه به دندانپزشک عمومی می‌توانید از او انتظار داشته باشید که چندین کار برای شما انجام دهد از جمله:

 

 • ارزیابی سلامت دندان‌ها و لثه‌ها در شیراز

این کار را می‌توان از طریق معاینه‌ی چشمی و از طریق سایر آزمایش‌ها انجام داد.

 • اشعه‌ ایکس دندان‌ها در شیراز

این کار می‌تواند هر گونه ناهنجاری‌هایی را که ممکن است در دندان‌ها و لثه‌ها ایجاد شوند، مشخص کند.

 • انجام روش‌های جزئی در شیراز

اگر یک حفره در دندان یافت شود، یک دندانپزشک عمومی برای اصلاح آن واجد شرایط است. هر چه زودتر حفره کشف شود، ساده تر اصلاح می‌شود.

 • انجام روش‌های پیچیده‌تر در شیراز

هنگامی که حفره بیش از حد گسترش یافته است، ممکن است برای اصلاح آن روش‌های وسیع‌تری لازم باشد. دندانپزشکان عمومی می‌تواند برای کمک به اصلاح مشکلات جدی‌تر عصب کشی انجام دهد و روکش بگذارد.

 • جرم گیری در شیراز

یکی از مهم‌ترین کارهایی که دندانپزشک عمومی انجام می‌دهد جرم گیری دندان‌ها و لثه‌ها است. دندانپزشک عمومی می‌تواند باکتری‌ها و دیگر مشکلاتی که علیرغم مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم رخ می‌دهند را برطرف کنند. آنها همچنین یک درمان فلورایدی را ارائه می‌دهند که دندان‌ها را بیشتر محافظت می‌کند.

 • ارجاع بیماران به متخصصین در شیراز

یک دندانپزشک عمومی خوب محدودیت‌های خود را می‌داند. دندانپزشکان عمومی قادر به ارزیابی وضعیت بیمار خواهند بود و می‌دانند چه زمانی بیمار نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به آنچه آنها می‌توانند ارائه دهند دارد. هنگامی که یک دندانپزشک عمومی یک بیمار را می‌بیند که نیاز به مراقبت‌های اضافی دارد، باید بیمار را به یک متخصص دندان ارجاع دهد. دندان پزشک عمومی باید یا نباید یک پزشک خاص را پیشنهاد کند، اما باید بتواند به شخص بگوید که چه نوع متخصصی برای بیمار مورد نیاز است.

 

 • انواع متخصصین دندانپزشکی در شیراز

چندین نوع دندانپزشک برای نیازهای مراقبتی دندانی خاص وجود دارد. در اینجا برخی از انواع متخصصین دندانپزشکی آورده شده و همچنین ذکر شده که دقیقا چه کاری انجام می‌دهند.

 • دندانپزشکی اطفال در شیراز

دندانپزشک کودکان یک متخصص در زمینه دندانپزشکی است که منحصرا با مراقبت‌های بهداشتی دهان و دندان کودک، از کودکی تا نوجوانی. سر و کار دارد. دندانپزشکان اطفال در هدایت کودکان و نوجوانان از طریق رشد و پیشرفت دندانهایشان، اغلب با پزشک متخصص اطفال، پزشکان خانواده و سایر متخصصان دندانپزشکی در ارائه مراقبت‌های پزشکی و دندان پزشکی جامع به طور نزدیک کار می‌کنند.

 

فوق تخصص دندانپزشکی شیراز

 

 • اندودنتیست یا متخصص درمان ریشه در شیراز

اندودنتیست‌ها برای انجام عصب کشی تحت آموزش ویژه‌ای قرار گرفته‌اند. این شاخه‌ی خاص دندانپزشکی مربوط به مورفولوژی، فیزیولوژی و آسیب شناسی پالپ دندان‌های انسان و بافت‌های پری رادیکولار است که شامل پیشگیری و درمان بیماری‌ها و آسیب‌های پالپ و عارضه‌های مرتبط با آن می‌شود.

 • جراح دهان، فک و صورت در شیراز

جراحان دهان، فک و صورت در واقع جراحان ارتوپدی صورت هستند که مسئول درمان انواع مختلف مشکلات دندانی هستند، از جمله حذف دندان‌های آسیب دیده و جراحی بازسازی صورت. این تخصص دندان همچنین شامل تشخیص و درمان بیماری‌ها، جراحات و نقص‌هایی است که جنبه‌های عملکردی و زیبایی بافت‌های سخت و نرم در ناحیه دهان و فک و صورت را شامل می‌شود.

 • ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی در شیراز

متخصصین ارتودنسی دندانپزشکان آموزش دیده‌ی ویژه‌ای هستند که در توسعه، پیشگیری و اصلاح بی‌نظمی دندانها، بایت و فک‌‌ها، تخصص دارند. ارتودنتیست‌ها همچنین در زمینه ناهنجاری‌های صورت و اختلالات فک آموزش‌های تخصصی دارند.

 • پریودنتیست یا متخصص لثه در شیراز

پریودنتیست‌ها مسئول مراقبت و پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با لثه، بازسازی استخوان هدایت شده و ایمپلنت‌های دندانی هستند. این تخصص دندانپزشکی است که شامل پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌های بافت حمایت کننده و اطراف دندان‌ها و یا جایگزین آنها و حفظ سلامت، عملکرد و زیبایی این ساختارها و بافت‌ها است.

 • متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت در شیراز

متخصص پروترهای دندانی و ایمپلنت، متخصص دندانپزشکی است که تحت آموزش و گواهینامه‌های اضافی در زمینه‌ی ترمیم و جایگزینی دندان‌های شکسته با روکش ، بریج‌ها یا دندان‌های مصنوعی متحرک، قرار گرفته است. این شاخه‌ای از دندانپزشکی است که همچنین در درک پویایی لبخند، حفظ دهان سالم و ایجاد جایگزینی دندان تخصص یافته است. علاوه بر این، متخصصین پروتزهای دندانی و ایمپلنت همچنین دارای آموزش تخصصی در موارد زیر نیز می‌باشند:

 • بازسازی پس از سرطان دهان در شیراز

مشکلات مفصلی فک (به عنوان مثال، اﺧﺘﻼﻻت ﻣﻔﺼﻞ ﮔﯿﺠﮕﺎﻫﯽ ﻓﮑﯽ)
آسیب‌های جراحتی دهان
خروپف و اختلالات خواب

این مطالب را از دست ندهید

دکتر سیروس قاسمی | فلوشيپ ايمپلنت در شیراز

داشتن لبخندی زیبا برای بیشتر مردم حائز اهمیت می‌باشد. اصلاح طرح لبخند یا همان طراحی خط لبخند (شیراز) روشی برای زیباتر کردن چهره‌ی شما می‌باشد. برای انجام طراحی لبخند، ابتدا باید مشکلاتی که دندان و یا فک شما دارد را حل کنید، پس علاوه بر زیبایی، فواید درمانی زیادی هم دارد. در فرآیند طراحی لبخند، با روش‌های مختلفی مثل لمینت، ارتودنسی و...، رنگ، فرم، شکل، موقعیت و دیگر مشکلات دندان اصلاح می‌شود.

اطلاعات تماس

آدرس : شیراز خيابان زرگري نبش كوچه ١٨ ساختمان مديكال طبقه دوم واحد  21

تلفن : 07136275126 - 07136275170 - 09177119025

ایمیل : info@drsirousghasemi.com

ساعت کاری: از 9 صبح تا 13  و عصر 16 تا 21