07136275170

 

کاربرد لمینت چیست؟

معمولا لمینت (سرامیکی و کامپوزیتی) برای درمان مشکلات زیر استفاده میشود. وضعیت دندان ها، هزینه ای که برای درمان در نظر گرفته اید و در نهایت تشخیص پزشک نوع درمان را مشخص خواهد کرد.

  • شکستگی دندان
  • بدرنگی دندان
  • ترک خوردگی
  • کجی و بدشکلی دندان
  • جایگزین ارتودنسی (در برخی موارد)

 

مراحل لمینت سرامیکی

پس از معاینه دقیق و مشخص شدن قابل انجام بودن لمینیت سرامیکی قالب گیری اولیه انجام می شود. سپس قالب ها به لابراتوار جهت وکس آپ اولیه ارسال می شود.
انجام ماک آپ با توجه به وکس آپ لابراتوار مرحله بعدی است. در این مرحله با ماده موقت، بیمار فرم لمینیت ها را روی دندانهای خود میبیند. این مرحله بسیار مهم است. چرا که شکل نهایی صورت و لبخند شما مشخص خواهد شد. پس از تایید ماده موقت توسط بیمار و دندانپزشک، تراش دندانها انجام می شود. این تراش معمولا حدود نیم میلیمتر است.
پس از حدود ده روز الی دو هفته لمینت های اصلی به مطب ارسال میشود. لمینت روی دندان بیمار امتحان میشود. سپس با سمان مخصوص، طی پروسه ای دقیق و با ظرافت چسبانده میشوند.
لازم به ذکر است که هر کدام از جلسات اهمیت ویژه ای دارند.

لمینت دندان در چند جلسه انجام میشود؟

لمینت سرامیکی در سه جلسه انجام می شود:

  • معاینه و قالب گیری دندان ها
  • ساخت لمینت سرامیکی در لابراتوار و تست آنها روی دندان ها
  • چک وضعیت لمینت روی دندان ها و تحویل نهایی

لمینت کامپوزیتی در یک جلسه انجام می شود.

 

لمینت دندان در کلینیک شیراز

 

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیتی؟

پاسخ بستگی به شرایط و اولویت‌های شما دارد. 
اولین چیزی که باید پیش از این تصمیم بدانید، وضعیت دندان‌هاست. گاهی اوقات درمان‌های سفید کننده دندان (بلیچینگ) برای بهبود زیبایی دندان‌ها کفایت می‌کند اما گاهی نیز دندان‌ها به قدری ناهمراستا و یا ضعیف هستند که حتی لمینت نیز مناسب نمی‌باشد.

بنابراین باید شرایط دندان از جمله ضخامت مینا، استحکام و مقاومت دندان و هدف از درمان در نظر گرفته شود. حتماً باید هدف خود از لمینت کردن دندان‌ها را به صورت شفاف و مشخص به دندانپزشک بگویید تا شما را در تصمیم‌ گیری یاری نماید. 


 از نظر زیبایی لمینت سرامیکی بهترین روش است بنابراین اگر زیبایی و طبیعی بودن ترمیم برایتان از اولویت بالایی برخوردار است بهتر است این روش را انتخاب کنید. در صورتی که شدت یا گستردگی مشکل نیازمند ترمیم، زیاد باشد لمینت مناسب‌تر و در صورتی که مشکل خفیف‌تر باشد کامپوزیت که روشی محافظه کارانه تر است مناسب‌تر می‌باشد. 

اگر چند دندان خود را می‌خواهید لمینت کنید و هزینه برایتان اهمیت دارد لمینت کامپوزیتی ممکن است برایتان مناسب‌تر باشد. اگر کارتان فوری است و می‌خواهید ظرف یک جلسه دندان‌هایتان زیباتر شود لمینت کامپوزیتی روشی است که باید انتخاب کنید. 


اگر دندانی که می‌خواهید لمینت کنید تحت فشار زیادی قرار دارد لمینت سرامیکی مقاوم‌تر و مطمئن‌تر است. اگر مواد غذایی مصرف می‌کنید که باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شوند یا سیگار می‌کشید لمینت سرامیکی که در مقابل تغییر رنگ و لکه مقاوم‌ است برای شما مناسب است. همچنین در سایت blogs.ubc اطلاعات کاملی وجود دارد. 

این مطالب را از دست ندهید

دکتر سیروس قاسمی | فلوشيپ ايمپلنت در شیراز

داشتن لبخندی زیبا برای بیشتر مردم حائز اهمیت می‌باشد. اصلاح طرح لبخند یا همان طراحی خط لبخند (شیراز) روشی برای زیباتر کردن چهره‌ی شما می‌باشد. برای انجام طراحی لبخند، ابتدا باید مشکلاتی که دندان و یا فک شما دارد را حل کنید، پس علاوه بر زیبایی، فواید درمانی زیادی هم دارد. در فرآیند طراحی لبخند، با روش‌های مختلفی مثل لمینت، ارتودنسی و...، رنگ، فرم، شکل، موقعیت و دیگر مشکلات دندان اصلاح می‌شود.

اطلاعات تماس

آدرس : شیراز خيابان زرگري نبش كوچه ١٨ ساختمان مديكال طبقه دوم واحد  21

تلفن : 07136275126 - 07136275170 - 09177119025

ایمیل : info@drsirousghasemi.com

ساعت کاری: از 9 صبح تا 13  و عصر 16 تا 21