07136275170

 

کامپوزیت نانو سرامیک در شیراز

پوسیدگی دندان یکی از مشکلات رایجی است که افراد در هر سنی با آن روبرو هستند و معمولا به دنبال بهترین مراکز خدمات دندان با بهترین مواد پرکننده، برای رفع این مشکل می گردند. راه حل های متعددی برای رفع پوسیدگی دندان وجود دارد که کامپوزیت با بهترین مواد پر کننده، یکی از پرمخاطب ترین راه حل های علمی در قرن اخیر است.
کامپوزیت نانو سرامیک یکی از جدیدترین راه های درمان دندان در دهه گذشته است که فناوری نانو نقش اساسی و بسیار موثری در بهبود وضعیت دندان های پوسیده داشته است. نانو کامپوزیت ها را می تواند با روش های مختلف سنتز کرده و سپس در نهایت آن ها را اشعه مخصوصی ایجاد کرد.
در سال های اخیر به ویژه در مورد مواد ترمیمی زیبایی دندانپزشکی، تحول شدیدی رخ داده است. در حال حاضر طیف گسترده ای از کاربردهای فناوری نا در صنایع و امور مختلف به ویژه در علوم تخصصی دندانپزشکی مانند کامپوزیت، پروتزهای دندانی، ایمپلنت و … وجود دارد.

 

مقایسه ونیر کامپوزیت در شیراز و نانو کامپوزیت در شیراز

کامپوزیت در حقیقت همان مواد سفید رنگ است که برای پر کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد، این مواد در دندانپزشکی های مختلف توسط برندهای متفاوتی ساخته می شوند. رزین کامپوزیت را مشابه با رنگ طبیعی دندان ها می سازند. کامپوزیت ها نه تنها مجب تغییر رنگ و زیباتر شدن جلوه دندان ها می شوند بلکه به تغییر اندازه دندان ها نیز کمک می کنند.
خیلی از ایرادات دندانی مانند لب پریدگی، شکستگی و … توسط ونیر کامپوزیت و کامپوزیت نانو سرامیک قابل رفع و درمان است. از نانو تکنولوژی برای مراقبت های بهداشتی و درمانی دهان و دندان، مثل مواد بی حس کننده و … استفاده می شود. نانو کامپوزیت ها در مقایسه با ونیر کامپوزیت، استحکام و مقاومت بیشتری داشته و در مواردی مانند صاف کردن سطوح، پولیش پذیری و …. ماده ای مفید و مطلوب است.

 

فواید کامپوزیت نانو سرامیک در شیراز

از مهم ترین فایده کامپوزیت نانو سرامیک می توان به طیف گسترده ای از رنگ اشاره کرد، زیرا برای بسیاری از بیماران و دندانپزشکان، تطابق رنگ دندان ها با رنگ مواد کامپوزیتی است که سطوح دندان را پر می کنند. نانو کامپوزیت ها دارای خاصیت روان بودن هستند که به طور کامل تمام دیواره های دندان ها را پوشش می دهند و کار را برای متخصصین آسان تر می کنند.
از دیگر فواید کامپوزیت نانو سرامیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• زیبایی منحصر بفرد نانو کامپوزیت ها
• مقاومت مکانیکی نسبت به سایش، سختی و جذب کم آب
• رسانایی خوب در برابر تغییرات دمایی نسبت به سایر مواد کامپوزیت (آمالگام)
• عدم عوارض جانبی برای بیماران
• عدم نیاز به تراش عمیق و زیاد دندان ها
به دلیل چسبندگی زیاد نانو کامپوزیت ها، در طول فرایند درمان نیازی به تراش عمیق دندان نمی باشد و به راحتی می توان از این مواد برای رفع نواقص دندان و ترمیم های زیبایی استفاده کرد. نانو کامپوزیت ها هیچ گونه آسیب جدی به ساختار دندان های سالم نمی رسانند.

 

کامپوزیت سرامیکی در شیراز

 

لمینت سرامیکی یا ونیر کامپوزیت

پیش از این درباره تفاوت های دو روش درمانی اصلاح طرح لبخند پرداختیم. اکنون به این سوال پاسخ خواهیم داد که کدام یک از این دو روش برای شما مناسب است. از این رو لازم است قبل از تصمیم گیری، هر شخص عوامل زیر را مورد بررسی قرار دهد.

• هدف و خواسته ی فرد بیمار برای انجام درمان چیست؟ آیا فقط نیاز به تغییر رنگ دندان و اصلاحات جزیی می باشد که در این صورت ونیر کامپوزیت گزینه مناسبی برای این دسته از اشخاص است. اما اگر بی نظمی های دندانی شدید تر از نتیجه گیری با ونیر های کامپوزیتی باشد دندانپزشک معالج لمینت های سرامیکی تجویز می کند.
• دندانپزشک متخصص می تواند به شما در انتخاب مواد با کیفیت برای انجام هر کدام از این درمان ها کمک کند. در این خصوص از سطح انتظارتان و بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید با ایشان صحبت کنید.
• به لحاظ زیبایی هم لمینت های سرامیکی و هم ونیر های کامپوزیت اگر با مواد مرغوب و دقت و شرایط اصولی برای بیمار نصب شوند، ظاهری کاملا طبیعی و جلوه گر را خواهند داشت. مهارت و ظرافت دندانپزشک معالج شما در نتیجه نهایی درمان بسیار تاثیر گذار است.
• برای افرادی که دچار فواصل بین دندانی هستند و یا دندانهای بسیار کوتاهی دارند، لمینت های سرامیکی گزینه بهتر و ماندگار تری می باشد.
• ونیرهای کامپوزیتی به لحاظ هزینه و زمان صرف شده برای درمان، مقرون به صرفه تر و مناسب تر از لمینت های سرامیکی هستند.
• از طرف دیگر ونیرهای کامپوزیتی بسیار زودتر از لمینت های سرامیکی لکه دار شده و تغییر رنگ می دهند. از این رو نیاز به مراقبت بیشتری دارند.
• اگر چه که لمینت های سرامیکی درمان پر هزینه تری محسوب می شوند، اما همانطور که گفته شد دربرابر رنگ پذیری و شکستگی مقاوم تر بوده و دیرتر دچار فرسایش می شوند.

این مطالب را از دست ندهید

دکتر سیروس قاسمی | فلوشيپ ايمپلنت در شیراز

داشتن لبخندی زیبا برای بیشتر مردم حائز اهمیت می‌باشد. اصلاح طرح لبخند یا همان طراحی خط لبخند (شیراز) روشی برای زیباتر کردن چهره‌ی شما می‌باشد. برای انجام طراحی لبخند، ابتدا باید مشکلاتی که دندان و یا فک شما دارد را حل کنید، پس علاوه بر زیبایی، فواید درمانی زیادی هم دارد. در فرآیند طراحی لبخند، با روش‌های مختلفی مثل لمینت، ارتودنسی و...، رنگ، فرم، شکل، موقعیت و دیگر مشکلات دندان اصلاح می‌شود.

اطلاعات تماس

آدرس : شیراز خيابان زرگري نبش كوچه ١٨ ساختمان مديكال طبقه دوم واحد  21

تلفن : 07136275126 - 07136275170 - 09177119025

ایمیل : info@drsirousghasemi.com

ساعت کاری: از 9 صبح تا 13  و عصر 16 تا 21